Takip Ettiği Kitaplar


Takip Ettiği Kullanıcılar

Hatice

Saniye

Elif

Onu Takip Edenler

Hatice

Elif

Senem
Paylaşım yapmak için giriş yapın. Paylaş
Kitap Yorumları
Çile
Uzun bir uykudan kalkıp bir sabah, / Baktım ki, yepyeni odamda eşya. / Çocukluk evim bu değildi... Eyvah! / Gördüğüm, değildi bildiğim dünya! // Ellerim bir kanat gibi titrekti, / Tutmasam, gözümden yaş inecekti; / Bir şey, beni dürtüp aynaya çekti, / Ondaydı gecenin esrarı gûya. // Sordum etrafıma, ne oldu, ne var? / Nedir suratımda bu çukur yollar? / Sanki yaşamaya güvenim kadar / Büyük bir şey çaldı benden o rüya... (1926) - kitaptan alıntı.
SABAH NAMAZINA NASIL KALKILIR?
Bu kitabı okuduktan sonra ciddi anlamda namaz kılmaya başladım ve kazaya bırakmamaya çalıştım... Namaz kılmak isteyenlerin ve bir türlü kılamayanların, namaza başlamalarına yardımcı olacak çok güzel bir kitap.
KENDİNİ ARAYAN ADAM
Bu kitabı okuyalı belki on yıl olmuştur... İyi ki zamanında okumuşum. Yaşanmış bir hikâyeyi anlatıyor. Gerçekten insanı sorgulamaya sürükleyen güzel bir kitap.
Çile
Necip Fazıl'ın şiirlerini içeren, çok güzel, hacimli bir eser.
Onlar Böyleydi
Bir günde rahatlıkla okunabilecek güzel bir tarihi piyes...
Cennete Otostop
"Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslam'la tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim. Bazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarına engel olamayacağınızı tahmin ediyorum." Adem Özköse
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır
Bu kitabı okuduktan sonra ciddi anlamda namaz kılmaya başladım ve kazaya bırakmamaya çalıştım...
Szöde Kızlar
Bir kaç gün içinde okuyabileceğiniz güzel bir roman...
Eşimin Eşi Yok
Sema Maraşlı'nın kitapları tavsiye edilir :)
Ağır Misafir
Kitap Üsküdar Marmaray'a bırakılmıştır.. İyi okumalar.
Çile
Baktığımız her ufkun öte yanına hasret; / Bir ömür sürüyoruz; nereye varsak hicret... (1978)
Çile
Necip Fazıl'ın şiirlerini içeren, çok güzel, hacimli bir eser.
İçinizdeki Dostu Keşfedin
Kitabı okumadım ama yazarının kalemi çok güzel... 'Öğretmenin Not Defteri' serisi kesinlikle tavsiye edilir!
Küçük Prens
henüz okumadım ama okumayı düşünüyorum..
Aşk
uzun zaman oldu okuyalı... kitapta katılmadığım yerler var.. Mevlana ile Şems'in dostluğu daha güzel/gerçeğe yakın kaynaklardan okunabilir diye düşünüyorum.
Şeker Portakalı
Henüz okumadım.. ama okumayı düşünüyorum.. merak ettim.
Ağır Misafir
ne demiş şair; "Bozuldu bak, dünyanın ezberi / Ağaçlar bile şaşırıyor günleri. / Düşünelim bakalım; / Bir şey vardı, o neydi? // Üzmezdi gücümüzü, kaldıramadığımız taş / Tenha bir yer seçilirdi, söylemek için. / Geçim ehliydi yoksulluk bile / Şükretmeyen ne bilsin! // Değil mi? // Pusu kurmazdı kimse, suyun başına / Gitmezdi çöpe hurmanın çekirdeği / Bilirdi yolu bütün mevsimler, / Bir damla su, yaprağın ucunda / Dünya derdik, böyle bir yer. // Hiçbir şeyi tek başına yeme / Diyen sahabenin sözünü / Karıncalar tutuyor ancak. / İnsan olmanın verdiği güzellik / Soluyor durmadan, bir bak."
Ağır Misafir
Ağır Misafir adlı eseriyle, 2008 yılında, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından "Yılın Şairi" seçildi. Aynı yıl, "Yılın Yazarı" ödülünü de aldı. - Kitaptan alıntı